baltijos perlas jewelry cover

Kaip išsirinkti tinkamą žiedo dydį?

Kaip išsirinkti tinkamą žiedo dydį? Kaip išrinkti žiedą, jei norime padaryti staigmeną?

Iš visų juvelyrinių papuošalų, žiedai yra ta grupė papuošalų, kurioje dydis tikrai svarbus. Standartiniai žiedų dydžiai nurodomi milimetrais, matuojant vidinį žiedo apskritimą. Kitaip nei drabužių dydžiai, papuošalų matai skirtingose prekybos vietose nesiskiria. Jei sakykime, moters piršto dydis 16,5, tai jis bus vienodas kad ir pas kurį juvelyrą ar juvelyrikos parduotuvę tikrintumėte.

Pagrindinis patarimas renkantis žiedą: jis turi patogiai priglusti prie piršto bei paslysti per piršto sąnarį su pasipriešinimu, kad lengvai nenukristų.

Taip pat žiedas neturi sukelti diskomforto jį nešiojant bei liečiantis su kitais pirštais. Geriausiai ir tiksliausiai išmatuosite žiedo dydį apsilankę juvelyrinių dirbinių parduotuvėje. Žiedų dydžiui nustatyti konsultantai naudoja graduotų žiedų rinkinį ir kitus specializuotus matuoklius.

ŽIEDAS SU PERLAMUTRU
ŽIEDAS SU TANZANITU

Sidabrinis žiedas su tanzanitu ir cirkonio kristalais

Kas yra žiedas su komfortu?

Žiedo su komfortu vidinė dalis yra išgaubta. Išgaubimas yra ten, kur žiedas liečia pirštą. Vyrams rekomenduojami komfortiniai vestuviniai žiedai, nes uždedant ar nuimant, toks žiedas lengviau praslysta per piršto sąnarį. Apskritai tokius žiedus nešioti patogiau, nes kraštas nespaudžia piršto. Žinoma, žiedai su komfortu yra šiek tiek storesnį ir paprastai sveria daugiau nei standartinio tipo variantas.

Svarbu prisiminti

Jūsų kairės ir dešinės rankos gali būti skirtingo dydžio, todėl būtinai išmatuokite pirštą, ant kurio žiedas bus dėvimas dažniausiai. Jei jūsų žiedo dydis yra tarp dviejų dydžių (pavyzdžiui, tarp 17,5mm ir 18mm), patartina pasirinkti didesnį dydį.

Ar tai staigmena?

Kaip išrinkti žiedą, jei norime padaryti staigmeną? Vienas iš būdų yra paklausti artimų draugų ar šeimos narių, gal jie žino jos piršto dydį. Kitu atveju, galite pasiskolinti vieną iš jos žiedų (iš tinkamo piršto) ir atėjus į juveryninių papuošalų parduotuvę jį išmatuokite.

Jūsų pirštai yra didžiausi vakare, todėl tai yra geriausias dienos metas matuoti piršto dydį. Venkite matavimo sušalus, nes pirštai gali būti mažiausiai per pusę dydžio mažesni nei esant normalios kūno temperatūros.

ŽIEDAS SU CIRKONIU
ŽIEDAS SU CIRKONIU

Išskirtinio dvigubo dizaino, platus auksinis žiedas su cirkonio kristalais

Skirtingo pločio žiedai prie piršto ,,tvritinasi” skirtingai. Todėl atsiminkite, jei pasirinksite platų žiedą, greičiausiai prireiks gal netgi vienu dydžiu didesno, nei būtumėte pasirinkę ploną žiedą.

Ar mano žiedo dydis gali pasikeisti?

Jūsų žiedų dydis skirtingiems pirštams bus skirtingas. Be to įprasta, kad vienos ir kitos rankos pirštai yra šiek tiek skiriasi. Taip pat natūralu, kad piršto dydis laikui bėgant šiek tiek svyruoja. Dėl šios priežasties, jei matuojate du dydžius, geriausia pirkti didesnį dydį.

Ar galima pakeisti žiedų dydį?

Tai priklauso nuo žiedo stiliaus ir medžiagos, iš kurios jis pagamintas. Nors aukso ir sidabro žiedų dydžiai gali būti pakoreguoti, kai kurių metalų, tokių kaip titano ir volframo žiedų dydžių keisti negalima dėl ypatingo metalų kietumo.

Graviravimas – svarbus sprendimas. Prieš graviruojant rekomenduojama įsitikinti, kad jūsų žiedas ar tas, kurį dovanojate, yra tinkamo dydžio. Graviruoto žiedo dydžio keitimas gali sugadinti graviruotą raštą.

ŽIEDAS SU CIRKONIU
ŽIEDAS SU PERLU

Sidabro žiedas su aukso detalėmis. Praturtintas perlu ir cirkonio kristalais

Keblu pakeisti dydį žiedo, kurio raštas yra sudėtingas arba tęsiasi aplink visą žiedą. Kvalifikuotas juvelyras daugumos aukso ar sidabro žiedų dydį gali pakeisti jį tempdamas ar suspausdamas. Paprastai nedidelis dydžio keitimas nesukelia problemų, tačiau ekstremalesnis gali pastebimai paveikti jūsų žiedo išvaizdą ir struktūrą. Norint padidinti žiedą, paprastai reikia švelniai kalti, todėl žiedo dalis šiek tiek suplonės. Siekiant sumažinti ar padidinti žiedą, jūsų juvelyras taip pat gali pašalinti arba įterpti papildomą metalą. Svarbu prisimint, kad tokie gaminio koreagavimai gali padaryti papuošalą trapiu ir lengviau pažeidžiamu.

Visgi, ne visų žiedų dydį galima koreaguoti. Jei žiedas pasižymi išsikirine forma, brangakmenių pozicija ar paviršiaus dizainu, jo koraguoti nebus galima.

1 thought on “Kaip išsirinkti tinkamą žiedo dydį?”

  1. Currently its the best time to create some plans for the long run and it is time to enjoy. I have learn this put up and if I could I desire to recommend you few interesting things or suggestions. Maybe you can publish next articles referring to this post. I hope to read even more issues related to it!

Comments are closed.

Shopping Cart
Scroll to Top